6 סימנים שהחורף מגיע!

אני אישה של חורף! הנה, כתבתי את זה. כל מי שמכיר אותי, יודע היטב את עמדתי באשר לקיץ ואת אהבתי העצומה כלפיי מזג האוויר שהולך ומתקרר. מעולם לא הייתי אישה של קיץ. זאת אומרת…אני מאד אוהבת את הים, אבל רק מהצד של החוף. ואחרי השעה חמש אחה"צ. בתנאי שמדובר בחוף חולי. לא מסוגלת להתמודד עם חופים זרועי אבנים. לא מספיק שאני סובלת מהחום, אז ממש להתענות?! איך בכלל אפשר ללכת עליהן? אתם יודעים מה. אני אשאר בבית.

בימים האחרונים, מזג האוויר מתחיל ממש לעשות עמי חסד. החום הבלתי נסבל (שהשנה היה הרבה פחות בלתי וקצת יותר נסבל. או שבעצם זו רק אני) מפנה את מקומו לטובת רוחות נעימות שמגיעות גם באמצע היום. הקיץ מיצה את עצמו ועוד מעט מגיע החורף ומכיוון שכך, החלטתי לעשות לכם קצת סדר, ולתת בהם סימנים:

id-100137366

ממראות הטבע האהובים עליי ביותר…

  1. חשבון החשמל – די לתשלום בן ארבע הספרות! המזגן עובר למצב רגיעה (לפחות עד שממש יתקרר פה) ואפשר ממש לשבת בבית באמצע היום, עם חלון פתוח, מבלי לנזול מהספה. אם זה לא הישג, אני לא יודעת מה עוד יכול להיחשב לאחד. ושלא תבינו לא נכון. אין לי אף בעיה עם מיזוג. מבחינתי לעבור ולחיות בחדר קירור. בעיקר בחודש אוגוסט. אבל ללכת ולשלם על זה אחר כך…את זה, אני פחות אוהבת.
  2. שעון חורף – אני כבר רואה את האבנים מורמות לטובת סקילה מרוכזת. לא ברור לי למה כמעט אף אחד שאני מכירה, לא אוהב את העובדה שהערב מתחיל מוקדם יותר. אז יוצאים מהעבודה כשכבר מחשיך. אז מה?! אתם צריכים פנס כדי להגיע אל הרכב?? מה יקרה לכם אם תסתובבו בחוץ כשכבר חשוך? כלום! שמש זה נחמד ואור זה נעים, אבל העניין הזה הוא לגמרי "אובר רייטד" בעיניי. אני אישית, מאד מחבבת את העובדה שיש לי יותר זמן נהיגה, בלי שהשמש גורמת לראיה שלי להתעוות..
  3. בגדים – העניין הזה מתחלק לשניים. החלק היותר מוצלח, היא הלגיטימציה לצאת ולקנות בגדים חדשים! אין כיף גדול יותר מלשוטט עם שלישיית מוסקטרים ולנדוד בין חנויות, במטרה למצוא לכולם בגדים חדשים, תוך כדי שאגות "אמאאאאא, תעזרי לי" מחד ויללות "אני רוצה לבחור בעצמי את הבגדים שלי!!!" מאידך (אני מקווה שהצלחתם להבחין בסרקזם המהולל שלי..) למזלי, הדרדסית עדיין ממש מפרגנת לי לבחור עבורה את הבגדים וכמעט ולא מתלוננת, כשאני מבקשת ממנה למדוד. לשמחתי, רשת חנויות ביגוד עושה שירות נפלא להורים העייפים, שיכולים להלביש את כל המשפחה, בחנות אחת, במחירים נוחים ובאיכות מוצלחת. ישנה פריסה ארצית של חנויות רשת ועל זו האחרונה, שנפתחה לא מזמן בכפר סבא, שמעתי רק טובות. קניתי.
  4. בגדים – החלק הפחות מוצלח. אחרי שרוכשים אותם, צריך גם להפריד תגיות. ולקפל. ואז…להחליף בין בגדי הקיץ לאלה של החורף. או של המעבר. או גם וגם. וזה אומר שחצי יום נשרף, על סדר. ואני לא אוהבת סדר. אני מאאאאד אוהבת נקי, אבל לא מסוגלת להסתדר עם מסודר. יש לי רתיעה של ממש מזה! תשאלו את אמא שלי.
  5. שעון חורף – יש לזה המשך – הטעיית ילדים. עוד יתרון של העובדה שמתחיל להחשיך מוקדם, היא העובדה שכבר בשעה חמש וחצי אפשר לנהל בבית "התארגנות לילה". נכון, אצלי הם כבר בשלב הזה שלא ממש מקשיבים למה שיש לי לאמר, אבל מצאתי את הדרכים שלי לגרום ליורשי העצר להזיז את הישבנים לכיוון המקלחת, כשהמים עדיין חמים (מה שאומר, שיש סיכוי של ממש שגם לי יישארו קצת..) כשאני אומרת להם, שמי שיסיים את ענייני המקלחת וארוחת הערב, יישאר עם יותר זמן מדיה, לפני השינה. כמובן שעכשיו הם יקראו את הדברים ואני קצת אכלתי אותה, אבל אני גם זו שמחזיקה בסיסמה ל WII.FII, אז… #מואהאהאהאה
  6. אוכל של חורף!!!! – שמרתי לכם את הטוב ביותר לסוף. החורף, היא הסיבה הכי מוצלחת לתבשילי קדירה. למרקים מהבילים, עמוסי ירקות וקטניות. אחד היתרונות הגדולים, זו ארוחה שלמה בסיר. ירקות, קטניות ובשר, סיר אחד, בישול ארוך וזה הדבר הכי טעים שאתם יכולים להתחמם בעזרתו. אבל מכיוון שהחורף עדיין לא הגיע, החלטתי לפנק אתכם במתכון שלי למרק הביתי שמבשר עבור כל בני הבית את הסתיו. העונה שלא מקבלת מספיק קרדיט, לדעתי.

20161027_141128המרק שמזמין את החורף להגיע

בצל גדול קצוץ גס
שני גזרים גדולים, חתוכים לקוביות
5 מקלות סלרי, קצוצים לטבעות
600 גרם קוביות גדולות מצלי כתף (מספר 5) או פילה מדומה (מספר 6)
1 ק"ג גרונות הודו
כוס גרגירי חומוס, מושרים ומבושלים
2 כוסות שעועית לבנה, מושרית ומבושלת
1/2 ק"ג עגבניות קצוצות דק
600 מ"ל (3 כוסות) מים
מלח ופלפל גרוס, לפי טעם
כפית חוואייג' מרק

בסיר גדול, בעל תחתית כבדה מטגנים במעט שמן זית את הבצל, עד לשקיפות. מוסיפים את קוביות הבשר ומניחים להן להיצרב. הופכים את הבשר ומניחים לשאר הצדדים להיצרב גם כן. מוסיפים את הגרונות, את הגזר והסלרי ומערבבים את הכל. זה הזמן להוסיף את העגבניות הקצוצות, את המים ואת התבלינים. מביאים את תכולת הסיר לכדי רתיחה, מנמיכים את הלהבה ומוסיפים את החומוס והשעועית. מבשלים את המרק משך כשעה, עד לריכוך הבשר. הקטניות מעניקות למרק עומק וטעם מדהים והבשר מעשיר אותו מאד.

עכשיו, קשה לי להאמין שהחורף לא יסכים להגיע.

20161027_141046

פרוסות לחם טרי יעשו למרק רק טוב!