3 קסמים לעוגת שוקולד מושלמת

אם יש משהו, שתמיד אהבתי, זה לראות את מבטי הפליאה על פניהם של ילדיי, כשעוד עוגה יוצאת מהתנור. יותר מזה..אלה מבטי ההערצה, אחרי שהם טעמו ממנה ואישרו אותה. ואני…מתמוגגת, יותר משהייתי לו היה זה עוד שופט בתוכנית ריאליטי כזו או אחרת.

ועם כל העוגות שאני קוסמת לשלושת המוסקיטרים ולא משנה כמה עמלתי על הבצק, או על המלית, מה שתמיד לוקח את הגביע, אלו עוגות השוקולד. כמה פשוטות, ככה טעימות ומעלות חיוכים. במשך שנים, אני משכללת את עצמי. מוסיפה עוד רכיב, משחקת במינון פריט כזה או אחר, אבל עד כמה שהילדים מתלהבים, אני לא מרוצה מעצמי.

ככה זה כשאת שואפת תמיד ליותר. זה עניין כזה של תחרות תמידית עם עצמי. זו גם הסיבה, שאני לעולם לא טועמת ממעשה ידיי, לפני שאני מקבלת את אישורם של הקופיפים. אני מגדילה לעשות, אם הוריי הם אלה שמגיעים לבקר. שולפת את הסינר החגיגי (כן כן. יש לי שלושה סינרים שונים), עוטה את הפרצוף הרציני (עד כמה שיכולה אינפנטילית לעשות..) ובאותו רגע, הילדים יודעים שעדיף להם לעבור להתנהל על "מיוט", אם הם רוצים גם לאכול ממה שאני קוסמת להם.

בתחילת השבוע, ביקש ממני יורש העצר הבכור, לאפות עבורו עוגת שוקולד. לכיתה.

אתם לא מתחילים להבין כמה חגיגית הרגשתי באותו הרגע! כל כך נדיר שהאלוף שלי מבקש שאכין משהו עבורו. הוא כל כך צנוע ומתחשב. לעולם לא יעשה משהו שברור לו שיגרום לי לטרחה, או אי נוחות. ולא משנה כמה שאני משדלת אותו לבקש ממני לאפות את מה שהוא אוהב, אני תמיד אענה ב:"אמא, אני אוהב את כל מה שאת מכינה".

יומיים ביליתי מול הרשת. קראתי הררי מתכונים, שיננתי לעצמי טיפים של אפיה ומילאתי את המחברת שלי בתובנות. אם אני אופה עוגת שוקולד, שתגיע אל פיותיהם של חבריו המתבגרים של הנסיך, זה חייב להיות משהו מיוחד מהרגיל. ספויילר:…זה היה הרבה יותר מזה!

20151027_105508

ולא סנטימטר פחות

עוגת שוקולד קסמים

3 ביצים
חצי כוס שמן צמחי
3/4 כוס חלב
2 כפות ליקר אלכוהולי
3/4 כוס אבקת סוכר
1/2 2 כוסות קמח
3 כפות קקאו
1 כף אבקת קפה נמס
1 כף אבקת אפייה

מחממים את התנור לחום של 170 מעלות צלזיוס. מכניסים לקערת המערבל את כל החומרים, על פי סדר הופעתם במתכון, מפעילים את המערבל במהירות איטית ומעבדים במשך שתי דקות. עוצרים את פעולת המערבל ובעזרת מרית סיליקון, "מנקים" את דפנות הקערה. מפעילים את המערבל בשנית, במהירות בינונית וממשיכים לעבד במשך שלוש דקות נוספות.

קסם מספר 1: להתחיל לעבד את החומרים במהירות איטית, עד להטמעה ראשונית ואז להגביר את מהירות המערבל. הגברת המהירות תגרום להכנסת אוויר אל הבלילה ולקבלת עוגה אוורירית וקלילה.

משמנים קלות תבנית מלבנית סטנדרטית. מעבירים את הבלילה אל התבנית ומכניסים אל התנור.

קסם מספר 2: לא להתעסק עם הבלילה יותר מדי. מרגע שהעברתם אותה מהקערה ואל התבנית, מינימום מגע עם הבלילה. התעסקות מיותרת, תגרום לעוגה שלכם להיות כבדה.

אופים את העוגה בשליש התחתון של התנור, במשך ארבעים דקות ועד שסכין שננעצת במרכז העוגה, יוצאת לחה ופירורית.

קסם מספר 3: לא פותחים את התנור, לפני שחלפה חצי שעה מראשית האפייה! זה הקסם הראשון במעלה. פתיחת התנור קודם לכן, כשהבלילה עדיין לא התייצבה והכנסת אוויר קר לחלל התנור, תגרום לעוגה לצנוח במרכזה. לאחר כיבוי התנור, יש להשאיר את העוגה בפנים ואת דלת התנור פתוחה רק לכדי חרך. החום והאדים שעדיין נותרו בתנור, תהפוך את העוגה שלכם לנימוחה ורכה במיוחד. אם אתם רוצים להגדיל ולעשות, כסו את העוגה בניילון נצמד והחזירו אותה אל התנור. האדים יעשו בה פלאים.

כל שנותר לכם כעת, הוא לצפות את העוגה. אין צורך ביותר מ 150 גרם שוקולד מומס, כף חמאה ושתי כפות ליקר מהאהוב עליכם, כשהכל מחומם במיקרוגל, בפולסים של 20 שניות, עד לתחילת המסה, ערבוב קל ומריחה על גבי העוגה המוכנה.

20151027_120008

זה יהיה קסם, אם העוגה תשרוד את היום…