טעמים של קיץ באוויר

ההורים שלי כנראה עשו עבודה טובה, כי עד לא מזמן, למעט הארבע של פסח, המשקה הכי אלכוהולי שעבר דרכי, היה בירה. לראות כמה מחבריי, מתפדחים עד כדי חוסר שליטה, לשמוע על מעללי האנג-אובר מטורף ושאר סיפורי זוועות, הצליחו לשמור עליי, עם הטייטל "ילדה טובה חורמיאל". אבל הסקרנות, הייתה חזקה ממני. כמו העובדה שהכרתי כמה חברים חדשים, שידעו לשתות, בלי להשתטות.

אז התחלתי לדגום דברים טובים. באירועים חברתיים ובבילוי עם אלה שיודעים איך לא להשתטות. לא כשזה נוגע לאלכוהול בכל אופן. וזה התגלה כמוצלח. עד כדי כך, שיש בבית ארון חטיפים, ארון מתוקים וארון "אל תגעו בזה, לפני שאתם בני 18". את זה האחרון, אף אחד חוץ ממני לא מכיר. להיות בני עשרה, זה דבר מתסכל מלכתחילה..

20150714_204741

לשתות…או לא לשתות? אין כל שאלה!

אתמול, הוזמנתי לסדנת שגרירי אלכוהול. ובעברית צחה: קראו לי לבוא ולשתות. אין מצב שאני נמנעת". התנעתי את המפלצת שלי והדרמתי פתח תקווה. "בנא משקאות", בשלט נאון גדול ומאיר למרחוק, כזה שאי אפשר לפספס ואני שם. אחרי שהתוודעתי לאיזה אחד, חוזה קוארבו קראו לו. הטקילה שהוא עושה, כבר מזמן קרצה לי. אחרי שעתיים של אלכוהול משובח וחברה טובה, גיליתי שכמה שיותר משובח, באמת יותר מוצלח. את האגבה הכחולה, הכרתי עוד קודם, אבל רק כמשהו שאני מוסיפה לשייקים שלי בכל בוקר, כממתיק. מעכשיו, היא ואני נזכה להתוודע, גם בכוס של שאט. (וקיבלתי ארבע כאלה אתמול, כמזכרת טעימה). ההיי לייט שלי, מהערב, היה לגלות כמה סודות להכנת קוקטייל מוצלח, שהבסיס שלו, הוא טקילה. זה שמצא חן בעיניי במיוחד, הכיל טקילה סילבר, אשכולית אדומה וסירופ אגבה כחולה.

IMG-20150715-WA0025

קרדיט לתמונה צבעונית ויפהיפיה: אנה קובלסקי

הבוקר, התעוררתי עם שאריות של מקסיקו, מצב רוח קופצני וטעם של עוד. אבל מכיוון ואלכוהול לא שותים לבד, החלטתי להכין שייק פירות מרענן. מאחר ובמקפיא יש תמיד פירות קלופים וחתוכים, זה היה ממש קל.

שייק פירות בניחוח מקסיקני

חצי כוס קיווי, קלוף וחתוך לרבעים
חצי כוס מלון, קלוף וחתוך לפיסות בגודל 2X2
חצי כוס אננס טרי, קלוף, פרוס וחתוך לקוביות
חצי כוס פטל
2 כפות סירופ אגבה כחולה
2 כוסות מים קרים
כף זרעי צ'יה
המלצה לקישוט: פולי קקאו גרוסים
מעבירים את הפירות למערבל/מעבד המזון. מוסיפים את האגבה הכחולה, המים וזרעי הצ'יה ומעבדים לנזול במסיכות בינונית (שמתקבל מפאת הפירות הקפואים).
מוזגים את השייק לכוס (המלצה לכוס זכוכית גבוהה) מקשטים בפולי הקקאו וקשית צבעונית ולבריאות!
20150715_121729